Substancje

Substancje, których potrzebujesz aby żyć zdrowo

Współczesna medycyna jest w stanie poradzić sobie z wieloma schorzeniami. Wciąż jednak są takie, których nie jest w stanie wyleczyć. Wielkie nadzieje na to, że będziemy zdrowsi daje nam medycyna mitochondrialna.

Główne obszary zainteresowania medycyny mitochondrialnej

Medycyna mitochondrialna interesuje się głównie mitochondriami. Mitochondria to organelle, które wchodzą w skład każdej komórki ludzkiego ciała. Dostarczają one energii, dzięki której komórki żyją. Mitochondria ulegają jednak uszkodzeniom. Powstają one między innymi dlatego, że jemy wysoko przetworzoną żywność i żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Uszkodzenia w mitochondriach powstają także na skutek skutek stresu. Medycyna mitochondrialna odkryła, że niektóre substancje chronią mitochondria przed uszkodzeniami.

Jakie znamy substancje mitochondrialne?

Mikrouszkodzenia powstające w mitochondriach wywołują stan zapalny, którego konsekwencją są nękające nas choroby. Dobra kondycja mitochondria zależy od pewnych substancji odżywczych. Substancje mitochondrialne, których brak objawia się stanem zapalnym to: witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina C, witamina D3, glutation, konezym Q10. W sprzedaży są obecnie wysokiej jakości preparaty, które zawierają substancje mitochondrialne. Przykładem jest na przykład mangan suplement, chrom w tabletkach czy witamina B complex.

Koenzym Q10 to tylko jedna z ważnych substancji mitochondrialnych. Wszystkie preparaty z substancjami mitochondrialnymi, a więc także koenzym Q10, są całkowicie bezpieczne.