Witamina B Complex

Witamina B Complex

Witamina B complex są tradycyjnie stosowane w leczeniu różnych chorób neurologicznych. Lekarze wiedzą, że niedobór witamin B1 (tiamina), B6 (pirydoksyna) i B12 (kobalamina) prowadzi do rozwoju uszkodzenia nerwów obwodowych, więc stosowanie witamin neurotropowych w chorobach obwodowego układu nerwowego jest uzasadnione fizjologicznie.

Znaczenie witaminy B complex

Witamina B została odkryta w 1912 roku przez naukowca K. Funka. Ale po pewnym czasie naukowcy odkryli, że nie jest to jedno połączenie. Witamina B complex to grupa substancji, które łączą się w obecności azotu w cząsteczce. Połączenie tych substancji azotowych jest znane jako witaminy z grupy B, których każdy pierwiastek jest ponumerowany: od B11 do B20. Wiele witamin z tej grupy ma nie tylko numer seryjny, ale także własne nazwy. Z czasem naukowcy ustalili dokładną strukturę każdej witaminy z grupy B. Brak witaminy B może powodować poważne problemy w organizmie. Medycyna mitochondrialna tworzy substancje mitochondrialne, w których występuje właśnie witamina b complex oraz witamina k2, witamina b3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina d3, witamina c, witamina b12, glutation.

Dzienne zapotrzebowanie na witaminy z grupy B.

Dzienna norma witamin z grupy B z reguły różni się w zależności od: wieku, zawodu, pory roku, ciąży, płci i innych czynników. Każda witamina B ma swoje specyficzne dzienne zapotrzebowanie. Witaminy z grupy B znajdują się w następujących produktach spożywczych: produkty pełnoziarniste, produkty mięsne, jajka, ziemniaki, makaron, biały chleb, drożdże piwne, orzechy, zielone warzywa liściaste, wątroba i wiele innych.